Biblioteka

• Na zdjęciu widać budynek Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni

Wizyta uczniów „Mechanika” w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni. Pierwszy semestr roku szkolnego jest dla pierwszoklasistów czasem poznania nie tylko środowiska szkolnego, ale również lokalnego, dlatego uczniowie klas pierwszych, wraz opiekunami: (...)

• Na zdjęciu widoczne są książki, a na nich jesienne liście

ROCZNICE LITERACKIE LISTOPAD 2022 5 listopada-BOLESŁAW LEŚMIAN - 85. rocznica śmierci. Czołowy przedstawiciel literatury dwudziestolecia międzywojennego, krytyk literacki; 5 listopada – ROMAN BRATNY -5. rocznica śmierci. Polski pisarz, publicysta i scenarzysta filmowy; 11 listopada – KURT (...)

• Drodzy Czytelnicy! Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii na rzecz szerzenia czytelnictwa - „Upoluj swoją książkę”, którą organizuje Instytut Książki w ramach akcji: Czytaj PL. Ma ona charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. (...)

• Spotkanie z poezją Nie miecz, nie tarcza - bronią języka, lecz - arcydzieła! W czwartek 27 października br. w świetlicy odbył się program artystyczny przygotowany z okazji obchodów miesiąca bibliotek szkolnych. Tematem przewodnim uroczystości była poezja epoki romantyzmu. Uczniowie (...)

• LITERACKA NAGRODA NOBLA 2022 Tegoroczną Literacką Nagrodę Nobla otrzymała francuska pisarka Annie Ernaux. Uznawana jest za jedną z najważniejszych współczesnych autorek powieści autobiograficznych, w których analizuje emocje człowieka i porusza zagadnienia (...)