Symbol języka migowego

Egzamin czeladniczy

  1. Dla ucznia branżowej szkoły I stopnia - młodocianego pracownika zatrudnionego w celu przygotowania zawodowego u pracodawcy niebędącego rzemieślnikiem warunkiem ukończenia szkoły jest przystąpienie do egzaminu zawodowego przeprowadzonego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w szkole.  

    https://cke.gov.pl/egzamin-zawodowy/egzamin-zawodowy-formula-2019/harmonogramy-komunikaty-i-informacje/



  2. Dla ucznia branżowej szkoły I stopnia - młodocianego pracownika zatrudnionego w celu przygotowania zawodowego u pracodawcy będącego rzemieślnikiem warunkiem ukończenia szkoły jest przystąpienie do egzaminu czeladniczego przeprowadzonego przez komisje izb rzemieślniczych.

Rodzaj egzaminu, do którego ma obowiązek przystąpić uczeń młodociany pracownik, ustala dyrektor szkoły na podstawie umowy przedkładanej przez ucznia przy przyjęciu do szkoły (lub załącznika do tej umowy).

O egzaminach czeladniczych

https://izbarzemieslnicza.tarnow.pl/edukacja-zawodowa/egzaminy-czeladnicze-i-mistrzowskie

3. Uczeń branżowej szkoły I stopnia – młodociany pracownik zatrudniony u pracodawcy będącego rzemieślnikiem może przystąpić do egzaminu zawodowego po złożeniu deklaracji dyrektorowi szkoły, do której uczęszcza.

3.1. Egzamin jest odpłatny dla ucznia – młodocianego pracownika, przy czym opłatę wnosi pracodawca, u którego uczeń realizował praktyczną naukę zawodu.

3.2. Opłata za egzamin zawodowy wynosi 5,5% minimalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela dyplomowanego posiadającego tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym, określonego na podstawie art. 30 ust. 5 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela.

3.3. Jeśli osoby zobowiązane do opłaty przystępują ponownie tylko do jednej z części egzaminu, opłata wynosi:
b) w przypadku części pisemnej - 1/3 opłaty,
c) w przypadku części praktycznej - 2/3 opłaty

3.4. Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej ustala i publikuje na swojej stronie internetowej wysokość opłaty

3.5. Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej może zwolnić z całości lub części opłaty za egzamin zawodowy osobę o niskich dochodach, na jej wniosek. Osoby, ubiegające się o zwolnienie z całości lub części opłaty za egzamin zawodowy dołączają do wniosku o dopuszczenie do egzaminu dokumenty potwierdzające wysokość dochodów

3.6. Opłatę za egzamin zawodowy wnosi się na rachunek bankowy wskazany przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. Dowód wniesienia opłaty składa się dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej nie później niż na 30 dni przed terminem głównym egzaminu zawodowego.

3.7. Niewniesienie opłaty nie później niż na 30 dni przed terminem egzaminu skutkuje brakiem możliwości przystąpienia do tego egzaminu.

 

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.