Biblioteka

• PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBBLIOTEK SZKOLNYCH W 2022 roku hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych to: Czytanie dla pokoju Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych jest organizowany przez International Association of School Libriarianship. W Polsce promuje się go znacznie (...)

• ROCZNICE LITERACKIE PAŹDZIERNIK 2022 5.10. – WŁADYSŁAW KOPALIŃSKI- 15. ROCZNICA ŚMIERCI -właściwie Władysław Jan Stefczyk, przed II wojną światową - Jan Sterling Polski leksykograf, tłumacz, wydawca, w latach 1949–1954 prezes i redaktor naczelny Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik”. Twórca (...)

• Zapraszamy wychowawców do zapoznania się z tematami lekcji bibliotecznych, które prowadzone są w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni przez dr Martę Krupską. W celu zapisu prosimy o kontakt z nauczycielami-bibliotekarzami: Teresą Koźlak lub Anną Kubać. (...)

• NAGRODA LITERACKA „NIKE” 2022 Nagroda Literacka „Nike” przyznawana jest polskim twórcom od 1997 roku. Celem konkursu stała się promocja literatury współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem powieści. Pomysłodawcami i fundatorami nagrody są: „Gazeta Wyborcza” oraz Fundacja Agory. To (...)

• Na zdjęciu widoczne są gęsto rosnące fioletowe kwiaty

WYBRANE ROCZNICE LITERACKIE WRZESIEŃ 2022 11 września -MARIA ZIÓŁKOWSKA- 10. ROCZNICA ŚMIERCI Pisarka, autorka powieści dla młodzieży, m.in.: Szukaj wiatru w polu, Kocha, lubi, szanuje, Ostatnie wagary, poradników na temat dobrego wychowania, manier, zwyczajów, przesądów i obrzędów: Jak się (...)