Biblioteka

BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA

„BIBLIOTEKA SZKOLNA:  MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE,
W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA”

obraz1aaaaaa.jpg

Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX wieku, kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w czwarty poniedziałek października.

Od 2008 r. obchodzimy miesiąc bibliotek, a poszczególne szkoły same decydują, jaką datę wybierają na świętowanie. Wiele z nich decyduje się na bardziej rozbudowane obchody, które nie raz trwają w różnych instytucjach przez cały październik.

Celem obchodów jest zachęcenie bibliotekarzy szkolnych na całym świecie do zwrócenia szczególnej uwagi na jakiś obszar działania. oraz pokazania potencjału biblioteki, jej dorobku, pozycji w oczach uczniów i rodziców, a także do zorganizowania różnego rodzaju aktywności.

W ramach obchodów MMBS zapraszamy uczniów do aktywnego uczestnictwa w akcjach organizowanych przez nauczycieli-bibliotekarzy naszej szkoły, do odwiedzania biblioteki i zapoznania się z księgozbiorem. Ponadto zachęcamy  do  wypożyczania naszych nowości czytelniczych, które niewątpliwie będą pobudzać kreatywność i wyobraźnię młodego odbiorcy XXI wieku wraz z tegorocznym hasłem akcji.

Przypominamy, iż czytanie nie tylko kształtuje Waszą wyobraźnie, ożywia świat wraz z bohaterami literackimi, ale także rozwija kreatywne myślenie, daje niekończącą się wiedzę, a  jednocześnie utrzymuje aktywność umysłu.

Zatem w myśl hasła tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych kreatywność i wyobraźnia niewątpliwie idzie w parze ze słowem biblioteka.