WIZYTA KLASY 1MY W POWIATOWEJ I MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BOCHNI

Wizyta klasy 1 MY w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni.

W piątek 06 października w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, uczniowie klasy I MY odwiedzili Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni. Celem wizyty było spotkanie z pracownikiem biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza, bogatego księgozbioru owej instytucji oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Pierwszoklasiści zapoznali się z ciekawymi pozycjami bibliotecznymi, a także poznali zasady, które obowiązują w każdej tego typu instytucji. Dla wielu naszych uczniów była to pierwsza wizyta w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni, dlatego dołączyli oni do zacnego grona nowych czytelników.

Wśród szerokiego wachlarza ofert biblioteki, młodzież dowiedziała się, iż są tam realizowane spotkania autorskie, prelekcje, seminaria, lekcje biblioteczne, wystawy książkowe i plastyczne, konkursy czytelnicze, przegląd teatrzyków przedszkolnych. Realizowane są również nowatorskie pomysły np.: Salony Artystyczno – Literackie, Bocheńskie Spotkania z Literaturą, cykl koncertów edukacyjnych dla dzieci „Jak to na koncertach bywa”, konkurs poetycki dla najmłodszych poetów „Od pierwszych wersów już na całe życie”.

Ponadto nasi podopieczni nie tylko poznali tajemnice biblioteki publicznej, ale również mogli podziwiać nowoczesną czytelnię, która kusi swymi kolorami młodego odbiorcę.

Możemy zapewnić, iż nasi uczniowie na pewno jeszcze nie jeden raz odwiedzą tak ciekawe i interesujące miejsce jakim jest  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni.

mgr Agnieszka Wilk