• statuetka nike na niebieskim tle

NAGRODA LITERACKA NIKE 2021 Tegoroczna Nagroda Literacka Nike przypadła dziennikarzowi i reporterowi Zbigniewowi Rokicie, za historię o losach Górnego Śląska i jego mieszkańców. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Literacka nagroda Nike (...)

• POEZJA CYPRIANA KAMILA NORWIDA Szkolny konkurs recytatorski Konkurs organizują nauczyciele biblioteki szkolnej w ZSNr1 w Bochni. Konkurs adresowany jest do uczniów ZSNr1. Cele konkursu : - promocja czytelnictwa, (...)

• Patroni literaccy roku 2021

PATRONI LITERACCY ROKU 2021 Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema, z okazji setnej rocznicy urodzin pisarza. Stanisław Lem, to najwybitniejszy (...)