• Na zdjęciu widoczny jest jesienny krajobraz w słoneczny dzień.

WYBRANE ROCZNICE LITEARCKIE W LISTOPADZIE 2021 ROKU 5 listopada - BOLESŁAW LEŚMIAN – 84. rocznica śmierci 7 listopada - ALBERT CAMUS – 108. rocznica urodzin 10 listopada - ZOFIA NAŁKOWSKA – 137. rocznica urodzin 11 listopada - FIODOR DOSTOJEWSKI -200. rocznica urodzin 13 listopada - WŁADYSŁAW (...)

• Spotkanie z poezją Cypriana Kamila Norwida „Poezja jest wtedy, gdy emocje znajdują swoje myśli, a myśli znajdują swoje słowa.” (Robert Frost) 25 października 2021 roku o godzinie 12.00 w świetlicy szkolnej zaprezentowany został montaż słowno - muzyczny, dotyczący życia i twórczości Cypriana (...)

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI 20 października 2021 roku, z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, odbył się szkolny konkurs recytatorski poezji Cypriana Kamila Norwida, w którym udział wzięli uczniowie z klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Celem wydarzenia było (...)

• ABDULRAZAK GURNAH LAUREATEM LITERACKIEJ NAGRODY NOBLA ROKU 2021 Nagroda Nobla w dziedzinie literatury ustanowiona została testamentem Alfreda Nobla z roku 1895 i przyznawana jest od 120 lat. Tym razem, 7 października Szwedzka Akademia Noblowska wyróżniła pisarza spoza kręgu kultury zachodniej. (...)