SPOTKANIE Z POEZJĄ

Spotkanie z poezją

Nie miecz, nie tarcza - bronią języka,

lecz - arcydzieła!

W czwartek 27 października br. w świetlicy odbył się program artystyczny przygotowany z okazji obchodów miesiąca bibliotek szkolnych. Tematem przewodnim uroczystości była poezja epoki romantyzmu. Uczniowie wcielili się w postacie trzech twórców, którzy pozostawili trwały ślad w literaturze polskiej; Cypriana Kamila Norwida, Juliusza Słowackiego oraz Adama Mickiewicza. Przybliżyli ciekawe fakty z życia wspomnianych poetów, ich wzajemne relacje i antagonizmy. Widzowie mieli okazję usłyszeć znane utwory, nie tylko w formie tradycyjnej recytacji, ale także w wersji śpiewanej, przy akompaniamencie instrumentów dętych, klawiszowych oraz smyczkowych. W świat epoki romantyzmu przeniosła widzów także nastrojowa dekoracja wykonana przez Andżelikę Goryczkę z klasy 4F. Gromkie brawa, które nagrodziły zaangażowanie, talent i pasję młodych artystów, potwierdziły również, że przystępnie przekazana twórczość epoki romantyzmu do dziś porusza serca i umysły Polaków, a pragnienie Adama Mickiewicza zawarte w słowach  „…żeby te księgi zbłądziły pod strzechy” spełniło się po stokroć.

W programie udział wzięli:

Norwid: Hubert Matras -klasa 1F

Słowacki: Piotr Błasiński- klasa1F

Mickiewicz: Jakub Szczygieł- klasa 1K

Recytacja: Julia Put, klasa 2M , Kinga Możdżeń, klasa 2M, Piotr Błasiński, klasa 1F, Dawid Piekarz, klasa 1E

Śpiew: Oliwia Kamyczek, klasa 2M, Julia Kuźnar, klasa 2Y, Julia Sławęta, klasa 2Y, Zuzanna Gąsiorek, klasa 4LG, Piotr Błasiński, klasa 1F

Klawisze: Julia Kuźnar, klasa 2Y, Dawid Piekarz, klasa 1E

Klarnet basowy:  Jakub Gawłowicz, klasa 1PC

Flet: Weronika Baniak, klasa 2Y

Skrzypce: Julia Sławęta, klasa 2Y

Gitara: Bartosz Klupa, klasa 4MY

Narratorzy: Milena Bukowiec, klasa 1J, Damian Pająk, klasa 4IG

Dekoracja: Andżelika Goryczka, klasa 4F

Nagłośnienie i obsługa techniczna: Filip Frankowicz, klasa 2V, Eryk Sysło, klasa 2V

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, poświęcony czas oraz gratulujemy talentu.

Teresa Koźlak, Anna Kubać