WIZYTA UCZNIÓW MECHANIK W POWIATOWEJ I MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BOCHNI

24112022.jpg

Wizyta uczniów „Mechanika” w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni.

Pierwszy semestr roku szkolnego jest dla pierwszoklasistów czasem poznania nie tylko środowiska szkolnego, ale również lokalnego, dlatego uczniowie klas pierwszych, wraz opiekunami: Panią Teresą Koźlak oraz Panią Anną Kubać, odwiedzili mury Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni. Jej różnorodna działalność kulturalna umożliwia mieszkańcom regionu bocheńskiego poznanie wielu twórców literatury i szeroko rozumianej kultury. Młodzi ludzie podczas lekcji bibliotecznych, prowadzonych przez Panią Barbarę Banach, poznali bogaty księgozbiór oraz interesującą ofertę bocheńskiej książnicy. Dowiedzieli się także, jakie działania promujące czytelnictwo skierowane są do uczniów szkół średnich. To m.in.: coroczna noc w bibliotece, „warsztaty twórczego pisania czy dyskusyjny klub książki dla młodzieży.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć najstarsze, bogato zdobione egzemplarze dzieł literackich. Poznali korzyści, jakie daje czytelnikowi znajomość obsługi katalogów bibliotecznych on-line oraz odwiedzili poszczególne działy biblioteki: czytelnię, dział zbiorów audiowizualnych, wypożyczalnię dla dorosłych oraz salę klubu, w której odbywają się spotkania z pisarzami, podróżnikami czy wystawy prac artystów regionalnych. Odwiedziny przebiegły w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że wizyta zapadnie w pamięci naszych uczniów i w przyszłości sami będą chodzić do bocheńskiej biblioteki.