ZŁOTE SZKOŁY NBP

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program edukacyjny stworzony dla środowisk szkolnych. Jego ideą jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Przez ponad dwa miesiące w naszej szkole prowadzone były lekcje i warsztaty oraz odbyła się debata dotycząca wprowadzenia waluty Euro w Polsce. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w projekcie, którego tegoroczny tytuł brzmi: "Poznajemy Bank Centralny". Podczas lekcji i warsztatów młodzi ludzie zapoznali się z działalnością Narodowego Banku Polskiego, mieli możliwość obejrzenia na żywo brykietów zniszczonych pieniędzy oraz banknotu kolekcjonerskiego 50 zł z wizerunkiem Jana Pawła II. Ponadto uczestniczyli w wielu grach, kalamburach czy rozgrywkach planszowych.

Podsumowaniem projektu był zorganizowany Szkolny Konkurs Wiedzy o NBP, który wygrali:
1 miejsce: Patryk Stańdo kl.4 tz
2 miejsce: Krystian Studziński kl. 2f
3 miejsce: Jakub Barczyk kl. 3f
Nasza szkoła przyłączyła się do tego programu tworząc Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, w skład której weszli uczniowie klasy 3j: Nikola Kociołek, Łucja Wątroba, Antonina Florczyk i Paweł Skoczek oraz uczniowie klasy 3i: Kacper Sowa, Michał Serafin, Maciej Janiczek, Jakub Mika, Dawid Trzaska.

Dziękujemy drużynie za ogromne zaangażowanie i wykonanie solidnej pracy podczas wszystkich spotkań
z klasami. Koordynatorami programu w szkole była Pani Dyrektor Sylwia Zajt oraz Pani Anna Brdej.