WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ALFIK MATEMATYCZNY

alfikmatematyczny.png

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu „ Alfik Matematyczny”, który odbył się 23 listopada 2022 r.  nasi uczniowie znaleźli się w grupie wyróżnionych.

Najlepszy wynik  - 4 miejsce w województwie i 38 miejsce w kraju – zdobył uczeń klasy 2MSzymon Kolasiński, który został doceniony przez organizatorów konkursu dyplomem uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku. Warto zaznaczyć, że w tej kategorii wzięło udział 2621 uczniów w Polsce.

Ponadto uczniowie: Oskar Goczał z klasy 2i oraz Eryk Sysło z klasy 2V zajęli 31 miejsce w województwie i 284 miejsce w kraju (na 1642 uczestników), natomiast uczeń klasy 3iMaciej Janiczek – został wyróżniony za najlepszy wynik w szkole wśród uczniów klas trzecich, zajmując 59 miejsce w województwie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

mgr M. Węgrzyn