Wycieczka do Balic

12.06.2017
Wycieczka do Balic 2
Wycieczka na lotnisko Balice   W dniu 10.04 .2017 uczniowie klas logistycznych IL, II T, III L, III T uczestniczyli w wycieczce do Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków – Balice. Motywem przewodnim wycieczki była praca lotniska, nasi uczniowie odwiedzili także Politechnikę Krakowską – Wydział Mechaniczny.   Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania portu lotniczego - po interesującym wykładzie na temat histor
Wycieczka na lotnisko Balice

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania portu lotniczego - po interesującym wykładzie na temat historii, pracy, zawodów i procedur lotniczych odbyły się konkursy z nagrodami. Zdobyte informacje przydadzą nam się podczas zajęć, utrwaliliśmy wiadomości potrzebne do egzaminu kwalifikacji zawodowej A.31 oraz A.32, jak również wzbogaciliśmy nazewnictwo i znajomość języka zawodowego-angielskiego.

Następnie uczestniczyliśmy w wykładzie, który został przygotowany specjalnie dla nas na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej, tam także mieliśmy możliwość zobaczyć symulator krakowskiego tramwaju, dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy związanych z transportem, zwłaszcza szynowym.
W związku ze zbliżającymi się terminami egzaminów z kwalifikacji A.31 poprosiliśmy również naszego kierowcę o przypomnienie podstawowych kwestii związanych z czasem pracy kierowcy w transporcie drogowym. Była to ciekawa lekcja w terenie - logistyka jest wśród nas! Wycieczka dostarczyła nam wiele pozytywnych emocji i świetnej zabawy.

Opiekę na uczniami podczas wyjazdu sprawowali: Katarzyna Pajor, Katarzyna Stokłosa i Dominik Pałka.
Wycieczka do Balic 2