WSPÓŁPRACA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W BOCHNI Z WYDZIAŁEM MECHANICZNYM POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ

09.07.2022

Współpraca Zespołu Szkół Nr 1 z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej

Zespół Szkół Nr 1 w Bochni systematycznie rozwija swoje kontakty ze szkołami wyższymi. Umożliwiają one bliższe zapoznanie uczniów „Mechanika” z kierunkami studiów, uczestniczenie w wykładach czy innych wydarzeniach uczelnianych. Obejmują one także prowadzenie wykładów dla uczniów na terenie szkoły, udział   w targach pracy dla absolwentów ZS nr 1 i inne działania.

Przykładem współpracy mogą być zajęcia laboratoryjne prowadzone już od lat na PK, podczas których przyszli technicy pojazdów samochodowych uczestniczą w badaniach silników spalinowych na hamowni diagnozując dokładnie parametry pracy silników. Współdziałanie to, oparte jak dotąd głównie na dobrych kontaktach pracowników szkoły i pracowników naukowych Politechniki Krakowskiej sformalizowane zostało tuż po zakończeniu roku szkolnego, 27 czerwca br., podpisaniem Porozumienia o współpracy Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej i Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni. Sygnatariuszem porozumienia jest także Starostwo Powiatowe w Bochni, które będzie na swojej  stronie internetowej promować współpracę oraz informować uczelnię o działaniach podejmowanych na rzecz abiturientów wszystkich szkół średnich naszego powiatu. Beneficjentami porozumienia mają być przede wszystkim uczniowie klas technicznych w zawodach technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik mechanik operator obrabiarek skrawających, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, ale także uczniowie klas licealnych zainteresowani studiami na politechnice.

Więcej na ten temat w artykule https://www.informatorbrzeski.pl/politechnika-krakowska-bedzie-wspierac-ksztalcenie-zawodowe-w-zs-nr-1-w-bochni/

Wcześniej podobne umowy szkoła zawarła z uczelniami krakowskimi: Wydziałem Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego, Wyższą Szkołą Ekonomii i Informatyki, Wyższą Szkołą Europejską, Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Informatyki Przemysłowej Akademii Górniczo Hutniczej oraz Wyższą Szkołą Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie.