Wizyta w Narodowym Banku Polskim

13.06.2017
Wizyta w Narodowym Banku Polskim  2
Wizyta w Narodowym Banku Polskim Oddział Kraków 7 czerwca 2017 r. uczniowie kasy 2 i wzięli udział w Dniach Otwartych NBP w Krakowie. Wizyta była okazją do zapoznania się z działalnością banku, jego historią i zadaniami. Uczniowie mogli wymienić zwykłe monety na okolicznościowe - kolekcjonerskie. Wzięli udział w konkursie o obiegu pieniądza w gospodarce. Wyjątkową atrakcją wycieczki była

Wizyta w Narodowym Banku Polskim Oddział Kraków

7 czerwca 2017 r. uczniowie kasy 2 i wzięli udział w Dniach Otwartych NBP w Krakowie. Wizyta była okazją do zapoznania się z działalnością banku, jego historią i zadaniami. Uczniowie mogli wymienić zwykłe monety na okolicznościowe - kolekcjonerskie. Wzięli udział w konkursie o obiegu pieniądza w gospodarce. Wyjątkową atrakcją wycieczki była sztabka złota o wadze ponad 12 kg., którą uczniowie mogli wziąć do ręki. Ponadto duże zainteresowanie wzbudził wykład na temat rozpoznawania autentyczności znaków pieniężnych oraz zabezpieczeń polskich banknotów.

Wizyta w Narodowym Banku Polskim  2