TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W ramach tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, 14 listopada 2022 r. uczniowie klasy 2Y oraz 3MY pod opieką Pani Barbary Frasik oraz Pani Moniki Rozum uczestniczyli w wykładzie i szkoleniu, które było organizowane przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Spotkanie z młodzieżą prowadził pan Sebastian Kolisz - przedsiębiorca i inwestor, promotor idei startupów i działań przedsiębiorczych.

Podczas wykładu „Przedsiębiorczość w pigułce” uczniowie poznali charakterystykę rynku pracy w Polsce, dowiedzieli się jak świadomie pokierować i ukształtować swoją karierę zawodową oraz kiedy warto pracować na etacie, a kiedy założyć własną firmę. Uczestnicy wykładów poznali również dzisiejsze trendy dotyczące rozwoju osobistego oraz mieli okazję przeanalizować przykłady młodzieżowych i studenckich firm.

Wartościowe okazało się również szkolenie: „13 rzeczy, które powinieneś wiedzieć, jeśli chcesz prowadzić własną firmę”. Uczniowie dowiedzieli się jak wystartować ze swoim biznesem i zadbać o jego rozwój.

Po spotkaniu był czas na pytania oraz dyskusje.

Wykłady w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości były bardzo ciekawą formą motywacji w planowaniu własnej ścieżki kariery zawodowej. Jestem przekonana, iż uczniowie w przyszłości zasilą szeregi młodych przedsiębiorców

Barbara Frasik