SZKOLNY KLUB MÓWCÓW W MECHANIKU

19.02.2023

14 lutego odbyły się warsztaty z wystąpień publicznych oraz argumentacji, które przeprowadzili doświadczeni trenerzy z Akademii Igora Zalewskiego.

W projekcie „Szkolne Kluby Mówców” wzięły udział dwie klasy: 3i i 3j .

Podczas trzygodzinnego spotkania, uczniowie dowiedzieli się m.in.:
Jakie są sposoby na poradzenie sobie ze stresem przed publicznymi przemówieniami?
Jak skutecznie przygotować się do wystąpienia?
Jak robić dobre pierwsze wrażenie?
Jak przekonywać do własnego zdania?

Trenerzy Krzysztof Buła oraz Jakub Kozłowski zaprezentowali uczniom różne sposoby przezwyciężania stresu przed publiczną prezentacją. Pokazali, jak wywrzeć pierwsze wrażenie i wykorzystać do tego kontakt wzrokowy. Mówili co zrobić, aby rozpoznawać manipulację drugiej osoby oraz podali receptę na radzenie sobie w niecodziennych sytuacjach.

Merytoryczna dyskusja, jak również duża chęć współpracy naszych uczniów z trenerami, przerodziła się w debatę oksfordzką. W obu grupach dwie drużyny toczyły uporządkowany spór wokół prawdziwości postawionej w trakcie rozmowy tezy, wobec której zajęli - ustalone wcześniej w wyniku losowania - stanowisko.

Anna Brdej