22.01.2017
Szkolenie dotyczące wykorzystania Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej 2
Ucznowie technikum z wizytą w Starostwie Powiatowym w Bochni - szkolenie dotyczące wykorzystania Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej 13 stycznia 2017 roku, uczniowie klasy trzeciej technikum w zawodzie Technik Logistyk, z Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni odwiedzili Starostwo Powiatowe w Bochni, gdzie mieli możliwość wysłuchania prezentacji przygotowanej przez Panów: Pawła Burkowicza Dyrektora Wydziału Organiz

Ucznowie technikum z wizytą w Starostwie Powiatowym w Bochni -

13 stycznia 2017 roku, uczniowie klasy trzeciej technikum w zawodzie Technik Logistyk, z Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni odwiedzili Starostwo Powiatowe w Bochni, gdzie mieli możliwość wysłuchania prezentacji przygotowanej przez Panów: Pawła Burkowicza Dyrektora Wydziału Organizacyjno – Prawnego i Andrzeja Świgosta informatyka tego wydziału, dotyczącej wykorzystania Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej,– ePUAP służącej do komunikowania się obywateli i jednostek gospodarczych z jednostkami administracji publicznejw ujednolicony, standardowy sposób.

Platforma udostępnia usługodawcom infrastrukturę technologiczną do świadczenia usług  - usługobiorcom. Jedną z usług oferowanych przez ePUAP jest także Profil Zaufany, umożliwiający składanie pism elektronicznych ze skutkiem prawnym bez konieczności stosowania podpisu kwalifikowanego.

Wśród uczestników ePUAP znajdują się zarówno jednostki administracji centralnej, jak isamorządy, a wśród nich urzędy gminne.

Panowie zapoznali młodzież z zasadami stosowania platformy i możliwościami jej wykorzystania w codziennym życiu, przy załatwianiu wielu urzędowych spraw. Ta bardzo merytoryczna prezentacja była dla młodzieży tym ciekawsza, że obaj Panowie podawali konkretne przykłady sytuacji, w jakich platforma pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze każdego użytkownika. Uczniowie dowiedzieli się także, w jaki sposób ePUAP jest wykorzystywany przez pracowników naszego powiatu. Dzięki takim wizytom, młodzi ludzie mogą lepiej zrozumieć zasadność funkcjonowania platform komunikacji, które do tej pory znali tylko z książek, a które w przyszłości staną się ich narzędziem pracy.