#SZKOŁAPAMIĘTA

Szkoła pamięta 2022

„Szkoła pamięta” - to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki zorganizowana w okresie, gdy wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie związanych z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

W naszej szkole wzięły w niej udział trzy oddziały pod opieką swoich wychowawców.

Klasa 2L wraz z Panem Dominikiem Pałką udała się na spacer pod pomnik gen. Leopolda Okulickiego, gdzie poznali historię oraz biografię bohatera.

Klasa 3R z Panią Bogumiłą Rudek była pod pomnikiem zlokalizowanym w parku „Uzbornia,” który powstał, by upamiętnić ofiary zbrodni hitlerowskiej z 18 grudnia 1939 r.

Natomiast klasa 1V oraz Pani Kinga Kubas wzięli udział w planszowej grze patriotycznej, która miała na celu przypomnienie oraz utrwalenie najważniejszych dat historii Polski.

Ponadto, w ramach tej akcji, wszystkie klasy naszej szkoły na godzinie wychowawczej odwiedziły cmentarz św. Rozalii oraz cmentarz komunalny przy ul. Orackiej i zapaliły znicze, aby podkreślić pamięć o tych, którzy zapisali się na kartach historii, ale odeszli.

Mechanik pamięta o bohaterach naszej małej i dużej ojczyzny!