SZKOŁA BIZNESU SPOŁECZNEGO

25.03.2023

21 marca uczniowie klasy 3 PS oraz 3 I wzięli udział w projekcie "Szkoła Biznesu Społecznego". Podczas dwóch godzin lekcyjnych młodzież grała w grę, w trakcie której miały miejsce dwie rozgrywki. Rozgrywka nr 1 przybliżyła uczniom mechanizmy wolnego rynku, a także stanowiła praktyczną edukację na rzecz przedsiębiorczości. Rozgrywka nr 2 była dodatkową „nakładką społeczną”, która ukazywała różnice pomiędzy klasycznymi przedsiębiorstwami a przedsiębiorstwami społecznymi. Następnie trwała ożywiona dyskusja na temat zasad działania wspomnianych przedsiębiorstw społecznych.

Uczniowie chętnie się angażowali, co nadało kolorytu wspomnianym rozgrywką, które polegały na interakcjach i decyzjach uczestników grających samodzielnie lub w dwuosobowych spółkach handlowych. Sala, w której odbywała się rozgrywka, zamieniła się w wielki jarmark. Gracze głośno dyskutowali i zawzięcie ze sobą negocjowali. Zwycięzcą gry został Eryk Smęda z klasy 3 I, który zebrał największy majątek.

Całe spotkanie poprowadził Pan Michał Góra z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie na zaproszenie Pani Anny Brdej.