SZKOŁA BIZNESU SPOŁECZNEGO 2022 - II MIEJSCE DLA MECHANIKA

II miejsce dla Zespołu Szkół Nr 1 w międzyszkolnym turnieju
„Szkoła Biznesu Społecznego 2022” organizowanego przez
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie

W finale konkursu, który odbył się 13.06.2022 r. w Loży Prezydenckiej Stadionu Wisły Kraków udział wzięło 16 zespołów z całego Województwa Małopolskiego. Uczniowie mieli za zadanie przygotować krótki, skierowany do rówieśniczej grupy docelowej, materiał w postaci filmu, reklamy czy podcastu zachęcający do zakupu produktów i usług w jednym z przedsiębiorstw społecznych działających w ich regionie. Finaliści: Oliwier Kłósek i Jakub Trojan z kl. III F nagrali film opowiadający o działalności Podgórskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego z Lipnicy Murowanej. W II części finału uczniowie mieli za zadanie rozegrać turniej ze wszystkimi drużynami konkursu. Rozgrywka pierwsza miała na celu sprawdzenie umiejętności działania mechanizmów wolnego rynku równocześnie stanowiąc praktyczną edukację na rzecz przedsiębiorczości. Druga rozgrywka z „nakładką społeczną”  badała znajomość  różnic pomiędzy klasycznymi przedsiębiorstwami a przedsiębiorstwami społecznymi.

Dzięki udziałowi w grze uczniowie doświadczyli tego jak być przedsiębiorcą  i prowadzić interesy.

Serdecznie gratulujemy zajęcia II miejsca uczniom: Oliwierowi Kłóskowi i Jakubowi Trojanowi
oraz opiekunowi zespołu p. Sylwii Zajt.

Link do filmu: