ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

27 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona Patronowi Zespołu Szkół nr 1 – Stanisławowi Staszicowi. Uczniowie kl. 2CE i 2Y w nietypowy sposób przybliżyli życie i działalność naukową oraz społeczno-polityczną ks. Staszica. Sala gimnastyczna stała się na kilka chwil salą rozpraw, a przed sądem stanął sam Stanisław Staszic, którego oskarżyciele posądzali o niecną działalność. Świadkowie obu stron – oskarżenia i obrony, odpowiadali na zadawane pytania. Ostatecznie Wysoki Sąd nie dostrzegł w oskarżonym żadnej winy, a o wielkości i osiągnięciach ks. Stanisława Staszica dowiódł zawiły przewód sądowy.

Po rozprawie sądowej, Pani Dyrektor Sylwia Zajt wręczyła dyplomy i nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły – Stanisławie Staszicu, w którym wzięło udział 35 uczniów.
I miejsce zajął Maksymilian Sowa z kl. 2Y, II – Miłosz Porębski z kl. 4i, a III – Ewelina Ptaszek z kl.1J.

Zwycięzcom gratulujemy.