Srebrne Technikum i Brązowe Liceum na Jubileusz

14.01.2019
Srebrne Technikum i Brązowe Liceum na Jubileusz   Tradycyjnie już, z początkiem nowego roku, czasopismo PERSPEKTYWY ogłosiło swój ranking liceówi techników na 2019 rok (http://technika.perspektywy.pl/2019/). W oparciu o uzyskane wyniki matur, olimpiad przedmiotowych, a w technikum także wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, redakcja ustaliła kolejność na liście najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. W obu typach szkół poprawiliśmy nasze ubiegłoroczne lokaty:

Srebrne Technikum i Brązowe Liceum na Jubileusz

W obu typach szkół poprawiliśmy nasze ubiegłoroczne lokaty: Technikum ulokowano na 125 miejscu (ub. rok 159), a liceum na 606 miejscu w Polsce, wśród kilku tysięcy ocenianych szkół.
W Małopolsce są to odpowiednio - technikum 16 miejsce (ub. rok 17), liceum 52 miejsce (ub. rok 64).
W dodatku skorygowano wcześniejszy ranking maturalny na 2018 r., w którym nasze technikum awansowało do najlepszej setki (99 miejsce) w Polsce.

Gratuluję ubiegłorocznym absolwentom i przygotowującym ich do egzaminów nauczycielom. Dziękuję za zaangażowanie i pracę, pomocne także i tegorocznym maturzystom.

Szósty kolejny tytuł „Srebrne Technikum” i pierwszy „Brązowe Liceum” są bowiem potwierdzeniem solidnej i systematycznej pracy ZS Nr 1 w Bochni oraz dobrego przygotowania abiturientów do egzaminów i dorosłego życia.

Tą miłą wiadomością opublikowaną niemal dokładnie w 50 lat od oddania do użytku naszego obecnego obiektu szkolnego (styczeń 1969 r.) Społeczność naszej Szkoły sama sprawiła sobie prezent jubileuszowy.

Należy jednak pamiętać, że rankingi nie oddają w pełni pracy i osiągnięć uczniów oraz szkoły, a do każdego rankingu należy zachować pewien dystans. Różnice w punktacji są zwykle nieznacznie, kilku olimpijczyków może spowodować zmianę pozycji szkoły nawet o kilkadziesiąt miejsc. Warto jednak być wśród najlepszych. Wysoki wynik szkoły w rankingu daje spokój i przekonanie o odpowiednim potencjale szkoły  dla uzyskania dobrego wykształcenia przez każdego ucznia.

I to co najistotniejsze – najważniejsze są indywidualne wyniki każdego z Was. Na ich podstawie rozstrzygnie się  rekrutacja do szkół wyższych i pracy,  Wasz dalszy rozwój i los. O dobry wynik trzeba więc się starać i zabiegać poprzez codzienną, solidną pracę zarówno uczniów jak i nauczycieli. Już dzisiaj zachęcam do takich działań i  życzę, by wyniki egzaminów      w kolejnym roku były powodem satysfakcji dla nas wszystkich. By były dobrym akcentem zakończenia naszego jubileuszu i stanowiły potwierdzenie, że dobrze i pożytecznie wykorzystaliście czas nauki w naszej szkole na zdobywanie wiedzy i umiejętności.

Jan Balicki

Dyrektor ZS Nr 1