SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

15 września uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni uczęszczający do  klas:  4PS, 3A, 1E, 1Y, 1PS, 1CZ, 2F, 5F, 1G, 1L, 1I, 5PS wzięli udział w 30 edycji  Akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczne jubileuszowe działania  odbyły się pod hasłem Sprzątanie świata łączy ludzi”. „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World, w którym uczestniczy  blisko 40 milionów wolontariuszy. Głównym celem  jest uświadamianie społeczeństwu  w jaki sposób możemy dbać o naszą planetę, promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Nasi uczniowie chętnie włączają  się w propagowanie tej idei.  W tym roku piękna pogoda sprzyjała wysprzątaniu terenu szkoły, cmentarza komunalnego, placu zabaw oraz najbliższych ulic. Efektem pracy były pełne worki śmieci.

Beata Stochel