#SPRZATAMYDLAPOLSKI

24.04.2023
Grupa uczniów mechanika wraz ze starosta bochenskim Adamem Kartą na płycie rynku w Bochni

#Sprzątamy Dla Polski!

To już V edycja akcji „Sprzątamy Dla Polski”. Uporządkowanie lasów, skwerów i innych terenów zielonych stało się naszą szkolną tradycją. Dwa razy do roku - na początku sezonu wiosennego oraz jesiennego- uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni dają piękne świadectwo patriotyzmu i odpowiedzialności obywatelskiej uczestnicząc w tym przedsięwzięciu.

21 kwietnia z okazji Dnia Ziemi klasy 2L, 2J, 2I włączyły się w tą ogólnopolską akcję sprzątając teren wokół szkoły, pobliskie skwery i cmentarz komunalny im. Św. Rozalii. W tym dniu klasy 2J i 3K brały też udział w eko –pikniku zorganizowanym na Rynku bocheńskim w ramach projektu Dnia dla Klimatu – projekt LIFE. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Bochni. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach tematycznych, które prowadzili przedstawiciele Nadleśnictwa Niepołomice i Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Młodzież miała okazję zbudować domki dla owadów, zapoznać się z wyrobami ekologicznymi  stoiska gospodarstwa pasiecznego „Pasieka u Kiejdów”. Chętni brali udział w konkurach i quizach dotyczących form ochrony przyrody w powiecie bocheńskim. Z rąk starosty pana Adama Korty otrzymaliśmy sadzonki grabów, gruszy i jabłoni, które wzbogacą tereny zieleni wokół szkoły. Obchody Dnia Ziemi zostały zwieńczone spotkaniem z geologiem panem Michałem Flaszą, w którym wzięły  udział klasy: 1F, 2Y, 3I , 1Y. Uczniowie zapoznali się z światem minerałów występujących w Kopalni Soli w Bochni.

mgr Beata Stochel