SPRZĄTAMY DLA POLSKI

09.10.2022

4 października 2022 roku w całej Polsce odbyła się akcja sprzątania lasów i pobliskich terenów zielonych. Przedsięwzięcie „SprzątamyDlaPolski” skierowane jest w szczególności do przedstawicieli młodego pokolenia i od dwóch lat angażuje całą Polskę w wielkie patriotyczne sprzątanie. W tym roku jesienna edycja tego wydarzenia została objęta honorowym patronatem między innymi przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”, Polskie Koleje Państwowe S.A. oraz Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych i wiele rozgłośni medialnych.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się do udziału w tym przedsięwzięciu. Uczniowie klas: 2L, 2M, 2J, 2Y przy pięknej jesiennej aurze wysprzątali przyległe do szkoły tereny zielone, place zabaw i okolice cmentarza św. Rozalii.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Pamiętajmy, że troska o klimat i środowisko jest jednym z elementów współczesnego lokalnego patriotyzmu .

mgr B. Stochel