SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM JANUSZEM PAPROTĄ

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM JANUSZEM PAPROTĄ

30 maja w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Panem Januszem Paprotą, znanym bocheńskim historykiem, który od lat popularyzuje dzieje Bochni i regionu. Podczas wykładu prelegent zabrał słuchaczy w niesamowitą podróż po odległych czasach historycznych – od starożytności do drugiej wojny światowej.
Autor zaprezentował również swoją najnowszą książkę: „Bochnia i ziemia bocheńska. Podróż przez dzieje”, której egzemplarze znajdują się w szkolnej bibliotece. Książka ta powstała z pasji i szacunku do historii – zwłaszcza historii lokalnej. Dzieło jest pierwszym od ponad 40 lat tak bogatym kompendium wiedzy o przeszłości Bochni oraz regionu. I choć publikacja nie ma charakteru monografii, lecz jest subiektywnym wyborem tematyki od pradziejów do współczesności, to ilość i różnorodność przedstawionych tu zagadnień odbiega od standardowej zawartości książki historycznej.                                                                                    Panu Januszowi Paprocie dziękujemy za interesujący wykład, a wszystkich zainteresowanych historią regionalną zapraszamy do biblioteki.