PRZEŚLIJ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ – FROHE WEIHNACHTEN

PRZEŚLIJ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ – FROHE WEIHNACHTEN

Uczennice i uczniowie z naszej szkoły, liceum ogólnokształcącego: 2y gr. 1 oraz technikum: 1e gr. 1, 1L gr. 1, 1pc gr.1, 1s gr. 1, 1z gr. 1, 2k gr.1, 2L gr.1, uczestniczą w projekcie dla placówek ponadpodstawowych zorganizowanym przez Panią Karolinę Neubauer i zatytułowanym: PRZEŚLIJ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ - FROHE WEIHNACHTEN. W projekcie tym bierze udział 15 szkół z całej Polski: ze Sierakowic, Poznania, Radomia, Leszna, Warszawy, Koszalina, Łobżenicy, Jeżewa, Pniewy, Siewierza, Kłodzka, Kłobucka, Białej Podlaskiej i Bochni. Jego uczestnicy wykonują własnoręcznie kartki świąteczne, piszą po niemiecku i przesyłają jedną z nich każdej uczestniczącej w projekcie szkole.

Moje uczennice i moi uczniowie z ogromną werwą przystąpili do wykonywania kartek świątecznych. W ruch poszły nożyczki, klej, kolorowy papier z różnymi pastelowymi motywami, kolorowa taśma klejąca, kolorwe kredki, pisaki i przede wszystkim uczniowska pomysłowość:-)

W tak prosty sposób tworzę kreatywne lekcje języka niemieckiego:-)

Poniżej prezentuję kartki wykonane przez uczennice i uczniów naszej szkoły, a także kartki, które już do nas dotarły.

Kolejne pojawią się wkrótce:-)

Alina Czech