MECHANIK na EUROWEEK’u

euroweek19
MECHANIK na EUROWEEK’u W dniach 20 – 24 marca uczniowie klas 1 i 2 wraz z opiekunami (E. Kurtyka, J. Plewa, M. Zagórska-Kunat) przebywali w malowniczo położonej miejscowości Międzygórze (Ziemia Kłodzka). Grupa wzięła udział w programie EuroWeek- Szkoła Liderów. Program EuroWeek jest międzynarodowym projektem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywno"

MECHANIK na EUROWEEK’u

Program EuroWeek jest międzynarodowym projektem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych uczestników poprzez stosowanie różnorodnych technik i  podejścia ponadkulturowego. Językiem komunikacji jest głównie język angielski. Uczestnikami programu są grupy dzieci i młodzieży z różnych krajów europejskich. Program zapewnia intensywne, o wysokiej jakości szkolenie, promujące wśród uczestników uczenie się i rozwój przez całe życie. Ponadto kładzie nacisk na: rozwijanie zdolności przywódczych, budowanie pewności siebie, promocję nauki języków obcych, rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim oraz szeroko rozumianą integrację wielokulturową. Ważnym elementem wydaje się też budowanie przyjaźni, a także  stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji międzynarodowych.

Uczniowie z naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy m.in. z Kolumbii, Meksyku, Argentyny, Turcji, Birmy, Indonezji czy Filipin. Dzień wypełniony był atrakcyjnymi prezentacjami, warsztatami językowymi, zajęciami w grupach. Nie brakowało też chwil relaksu z  muzyką i tańcem. Grafik pobytu był bardzo napięty i zabrakło czasu na nudę.

Udział w projekcie stworzył możliwość  komunikacji w języku angielskim.  Dzięki temu uczestnicy  poszerzyli swoją wiedzę o świecie, uczyli się tolerancji oraz otwartości na inne kultury i z powodzeniem przełamywali bariery językowe. Społeczność uczniowska  z niecierpliwością czeka na kolejny wyjazd i spotkanie z wolontariuszami.

Edyta Kurtyka

euroweek19