MAM ZAWÓD, MAM FANTAZJĘ III MIEJSCE W MAŁOPOLSCE

Modelowanie i druk 3D

„Modelowanie i druk 3D” to tytuł konkurencji zawodowej tegorocznej edycji konkursu „Mam zawód. Mam fantazję”, który organizowany jest w ramach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Pomysłodawcami poszczególnych konkurencji są wybrane szkoły zawodowe, instytucje i firmy.

Po eliminacjach teoretycznych, w części praktycznej konkursu zmagało się 6  drużyn. Wśród najlepszych znaleźli się także uczniowie klas technikum o profilu grafiki i poligrafii cyfrowej, informatyki, pojazdów samochodowych i mechanicy. Finał z tej dyscypliny odbył się 21 lutego w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni.

Konkurencja polegała na zaprojektowaniu modelu 3D ramienia koparki w programie Fusion 360 oraz jego złożenie w tym programie. Młodzi konstruktorzy musieli wykazać się umiejętnościami modelowania 3D oraz sprawną obsługą programu. Komisja oceniała poprawność modelowania na podstawie rysunku technicznego oraz poprawność zachowania połączonych komponentów części nieruchomych i ruchomych ramienia koparki.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które zakwalifikowały się do finału: Dawid Kmiecik i Karol Kołodziej oraz Karolina Płaza i Janusz Galimski. Drużyna Dawida i Karola zajęła trzecie miejsce okazując się jedną z najlepszych w Małopolsce. Wręczenie nagród oraz podsumowanie praktycznych zmagań zawodników odbędzie się 30 marca 2023 r. podczas Gali Kształcenia Zawodowego.

Damian Latocha