KONKURS - ZDOBYWAM KWALIFIKACJE W BRANŻY MOTORYZACYJNEJ

24 marca w naszej szkole po raz drugi zorganizowano Targi Pracy, aby popularyzować i zainteresować uczniów innych szkół regionu.

Dla kończących naukę w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych zorganizowano konkurs: „Zdobywam kwalifikacje w branży motoryzacyjnej”. Patronami i fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Bochni, Volvo Truck Skawina oraz Auto Partner oddział w Bochni. W konkursie wzięło udział pięć dwuosobowych drużyn z Krakowa, Brzeska, Limanowej i Bochni. Zawody odbyły się w trzech konkurencjach:

•  test teoretyczny,
  •  kierowanie pojazdem na symulatorze,
  •  zadanie praktyczne w warsztacie samochodowym.

W czasie trwania obrad komisji konkursowej zawodnicy mieli możliwość zapoznania się z ofertą targową.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Rafał Nowak Zespół Szkół Nr 1 Kraków

II miejsce Hubert Wójcik ZSTiB Brzesko

III miejsce Paweł Mordarski ZSTiO Limanowa

Wszystkim zawodnikom i opiekunom drużyn wręczono uroczyście dyplomy i nagrody w hali sportowej podczas trwania Targów Pracy.

mgr inż. Wiesław Mucha - kierownik warsztatów szkolnych