14.04.2016
Kolejny sukces naszych MECHANIKÓW SAMOCHODOWYCH! III miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej 2
Kolejny duży sukces naszych MECHANIKÓW SAMOCHODOWYCH - III miejsce na Ogólnoplskim Turnieju Wiedzy Samochodowej! W dniu 01.04.2016 roku odbył się XXII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej podczas Międzynarodowych Targów w Poznaniu, organizowany przez Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i Czasopismo „Nowoczesny Warsztat&rd

Kolejny duży sukces naszych MECHANIKÓW SAMOCHODOWYCH

- III miejsce na Ogólnoplskim Turnieju Wiedzy Samochodowej!

zwyciezcy 3miejsca

W dniu 01.04.2016 roku odbył się XXII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej podczas Międzynarodowych Targów w Poznaniu, organizowany przez Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i Czasopismo „Nowoczesny Warsztat”, oraz liczni producenci sprzętu samochodowego dla zwycięzców ufundowali wartościowe nagrody rzeczowe na kwotę około 200 tyś zł.

Z kilkudziesięciu szkół z całej Polski udział wzięło 215 uczniów szkół średnich i zasadniczych szkół zawodowych. Turniej składał się z etapu teoretycznego, który obejmował 50 pytań oraz etapu praktycznego, do którego przystąpiły najlepsze piątki uczniów szkół średnich oraz zasadniczych szkół zawodowych.
Turniej obejmował wiedzę z zakresu:

• budowy i obsługi pojazdów samochodowych
  • nowoczesnych rozwiązań stosowanych w motoryzacji,
  • technologii napraw pojazdów,
  • maszyn i urządzeń do obsługi i napraw pojazdów,
  • zespołów i elementów pojazdów samochodowych,
  • elektrotechniki i elektroniki motoryzacyjnej,
  • baz danych i programów wspomagających eksploatację pojazdów

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum samochodowego: Marcin Sumara kl. 4s Jakub Zdebski kl. 4s Dawid Zym kl. 4s Paweł Płachta kl. 3s Damian Rapacz kl. 3s oraz uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej: Konrad Kasprzyk kl. 3a Dominik Żurek kl. 3a Kamil Błąkała kl. 3a.

W wyniku uzyskanej wysokiej punktacji uczniów nasza szkoła zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej organizowanym w Poznaniu i otrzymała nagrodę w postaci urządzeń do obsługi i diagnostyki pojazdów samochodowych o łącznej wartości około 15 tyś zł.

Wszystkim uczniom, którzy brali udział w półfinale i finale dziękujemy za efektywne reprezentowanie naszej szkoły. Uczniów do udziału w konkursie przygotował nauczyciel Tadeusz Bienias.

Uczniowie po zakończeniu turnieju mieli okazję zwiedzać ekspozycję Motor Show na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!