MECHANIK W FINALE OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW IT

Uczniowie naszego Technikum FINALISTAMI Ogólnopolskich Mistrzostw IT!

W ubiegłą sobotę 7 października 2023r. dwie drużyny w składzie: Julia Piotrowicz i Dawid Kmiecik oraz Katarzyna Strach i Robert Stuczyński wraz z opiekunem merytorycznym panią Agnieszką Rachwał uczestniczyły w finałach Mistrzostw IT, które odbywały się podczas Poznań Game Arena.

To niezwykłe wydarzenie zgromadziło największe firmy działające w branży IT oraz najlepszych uczniów z całej Polski, którzy pod okiem specjalistów mierzyli się z zadaniami wykraczającymi poza zakres podstawy programowej.

Nasze obie drużyny znakomicie zaprezentowały się podczas finału. Wykonali perfekcyjnie wszystkie zadania w dywizji DRUK 3D, które obejmowały: czynności związane z procesem druku 3D w technologii przyrostowej FDM na urządzeniu firmy MARKFORGED, skanowanie obiektów 3D z wykorzystaniem skanera SMARTTECH3D wraz z zaawansowanym dedykowanym oprogramowaniem, edycję siatki obiektów 3D w procesie inżynierii odwrotnej z wykorzystaniem dedykowanego oprogramowania firmy SMARTTECH3D. Niestety tylko łączny czas  był odrobinę dłuższy od drużyn, które znalazły się na podium.

Jesteśmy ogromnie dumni z zespołów, zwłaszcza, że jako jedyni w tej kategorii reprezentowali województwo małopolskie! To bardzo duży sukces, że spośród dokładnie 3722 drużyn biorących udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach IT z naszej szkoły wystartowały dwa i oba znalazły się w finale!

Podczas odbywających się mistrzostw opiekun drużyn - pani Agnieszka Rachwał zdobyła cyfrową odznakę w standardzie Open Badges w aplikacji Odznaka+ wydawaną przez IBE. Jest to innowacyjny, międzynarodowy standard cyfrowego poświadczania w zakresie zweryfikowanych osiągnięć, umiejętności czy kompetencji. Wykorzystuje atrakcyjną formę cyfrowych odznak z zakodowanymi i zabezpieczonymi informacjami, niezbędnymi do identyfikacji tego, kto ją otrzymał, za co i  przez kogo została wydana. Wszystkie te informacje są “odciskiem palca” na rynku pracy.

Bardzo dziękujemy organizatorom MISTRZOSTWAIT.COM za wspaniałe wydarzenie, zdobytą wiedzę i umiejętności, cieszymy się z nowo zawartych przyjaźni i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

Opiekun drużyn finałowych

mgr Agnieszka Rachwał