DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

25.03.2023

22 marca uczniowie klas 1 PC oraz 2 CE uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Dzień Przedsiębiorczości”, który sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

W ramach tego wydarzenie odwiedzili firmę Bolarus z Bochni, która jest jednym z najbardziej innowacyjnych producentów urządzeń chłodniczych w Polsce i jedną z niewielu firm w Europie produkującą sprzęt chłodniczy, osiągający temperaturę -90 stopni Celsjusza. Uczniowie zostali oprowadzeni przez Pana Marka Hojnowskiego po całej firmie. Poznali różne stanowiska pracy takie jak : monter, technik i konstruktor urządzeń chłodniczych oraz zobaczyli w jaki sposób i z jakich materiałów są produkowane urządzenia laboratoryjne, w tym zamrażarki laboratoryjne i farmaceutyczne (-86 st. C) do przechowywania szczepionek, lady chłodnicze do sklepów, szafy chłodnicze i mroźnicze, witryny cukiernicze oraz regały chłodnicze.

Udział w programie daje uczniom możliwość:

· odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,

· zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,

· pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,

· doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,

· zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Warto nadmienić, iż nasi uczniowie byli najliczniejszą grupą w całym województwie małopolskim, która wzięła udział w „Dniu Przedsiębiorczości”.

Koordynatorzy programu w szkole: Pani dyr Sylwia Zajt i Pani Anna Brdej