AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA 2022

W dniach 16 -18 września pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze” miał miejsce finał 29 Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata .

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World, którego historia sięga 1989 roku. Pomysłodawcą  był australijski żeglarz i biznesmen Ina Kiernana.. W działaniach uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. Od tego czasu, w trzeci weekend września setki tysięcy wolontariuszy, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzi działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną  ich zbiórkę i recykling.

Zespół Szkół Nr. 1 im. Stanisława Staszica w Bochni od wielu lat aktywnie włącza się w tą piękną inicjatywę społeczną. W piątek 16 września uczniowie  klas: 1Y, 1J, 2J, 4J, 1I, 2I, 4TZ, 4Ig, 2Ps, 1M, 2L posprzątali nie tylko teren wokół szkoły, ale też najbliższą okolicę – teren przy ulicy Windakiewicza, Orackiej, Krakowskiej, Świętokrzyskiej, Planty, Cmentarz św. Rozalii,  plac zabaw.

Dziękujemy wszystkim za pracę i zaangażowanie.  Głęboko wierzymy, że hasło
i plakat tegorocznej akcji przemówi do sumień wszystkich śmiecących i je odmieni dla dobra naszej planety.

mgr Beata Stochel