1980’s ENGLISH SONGS CONTEST

1980’s ENGLISH SONGS CONTEST

27 marca odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej.  Do zmagań wokalnych przystąpili uczniowie z ZS nr 2, I LO, II LO oraz ZS nr1 w Bochni. Uczestnicy wykonali piosenki popularne w latach osiemdziesiątych.  Przesłuchania konkursowe uświetniły profesjonalne pokazy  taneczne Jowity Gawor oraz Kacpra Stala.

Poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki i pomimo intensywnej pracy członków jury trudno było wyłonić zwycięzców. Komisja w składzie: pani Joanna Grandys – wokalistka Opery Krakowskiej i pan Marcin Skoczek – długoletni współpracownik chóru Pueri Cantores Sancti Nikolai - oceniała umiejętności wokalne, intonację i rytm, natomiast pani Edyta Kurtyka i Magdalena Wojdan – organizatorki konkursu – czuwały nad poprawnością językową. Do ogólnej oceny wliczał się również wyraz artystyczny.

I miejsce - Julianna Sitko – uczennica ZS nr 1 za wykonanie piosenki „Woman In love”

II miejsce - Zuzanna Łazarz – uczennica I LO w Bochni, która przypomniała nam utwór Allanah Myles – „Black velvet”

III miejsce - Katarzyna Płachta  z II LO w Bochni śpiewając słynny hit Leonarda Cohena „Hallelujah”.

Jury postanowiło wyróżnić: Klaudię Tyrawę z ZS nr 1 w Bochni oraz Sylwię Rachwał  z ZS nr2 w Bochni.

Zarówno osoby nagrodzone jak i wyróżnione otrzymały wspaniałe muzyczne nagrody, zakupione dzięki hojności sponsorów, którymi  byli: Rada Rodziców przy ZS nr1 w Bochni, Starostwo Powiatowe w Bochni oraz wydawnictwo Pearson, którym serdecznie dziękujemy!

Wszystkim zwycięzcom oraz ich opiekunom jeszcze raz  gratulujemy!!! A tych, którym się w tym roku nie udało mocno ściskamy i dziękujemy za udział.

Fot. Amelia Duś klasa 4L

Organizatorki konkursu