Biblioteka

• WYBRANE ROCZNICE WRZESIEŃ 2023 2 września – JOHN RONALD TOLKIEN – 50. rocznica śmierci- angielski filolog i pisarz 3 września- IWAN SIERGIEJEWICZ TURGIENIEW- 140. rocznica śmierci- rosyjski pisarz, jeden z głównych przedstawicieli rosyjskiego realizmu krytycznego 4 września – RICHARD WRIGHT (...)

• Półki z książkami

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć naszej biblioteki szkolnej, autorstwa Joanny Bratek z klasy 4K.

• stol przykryty granatowym obrusem na stole ksiazki pana Paproty

30 maja w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Panem Januszem Paprotą, znanym bocheńskim historykiem, który od lat popularyzuje dzieje Bochni i regionu. Podczas wykładu prelegent zabrał słuchaczy w niesamowitą podróż po odległych czasach historycznych – od starożytności do drugiej (...)

• WYBRANE ROCZNICE LITERACKIE MAJ 1maja- JOSEPH HELLER- 100. rocznica urodzin. Amerykański pisarz; 5 maja- WACŁAW KORABIEWICZ- rocznica urodzin. Polski pisarz, poeta, autor książek dla dzieci, podróżnik; 6 maja- STANISŁAW GRZESIUK- rocznica urodzin. Polski pisarz i pamiętnikarz; 8 (...)

• 23 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH Katalonia kolebką święta książki 23 kwietnia – symboliczna data To ważna data dla literatury światowej, bowiem właśnie w tym dniu - w 1616 roku - zmarli wybitni pisarze: Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz peruwiański (...)