Biblioteka

• LITERACKA NAGRODA NOBLA 2023 JON FOSSE Szwedzka Akademia Nauk ogłosiła 5 października 2023 r., że tegoroczna Nagroda Nobla z literatury trafi do Jona Fosse’a „za jego innowacyjne sztuki teatralne i prozę, które dają głos temu, co niewypowiedziane. Jon Fosse przedstawia codzienne sytuacje, (...)

• NAGRODA LITERACKA „NIKE” 2023 Nagroda Literacka „Nike” przyznawana jest polskim twórcom od 1997 roku. Wyłania ona najlepszą książkę roku. Celem konkursu jest promocja literatury współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem powieści. Pomysłodawcami i fundatorami nagrody są (...)

• „BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE,W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA” Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX wieku, kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia (...)

• WYBRANE ROCZNICE PAŹDZIERNIK 2023 1 października – ZBIGNIEW LENGREN - 20. rocznica śmierci. Polski grafik, rysownik, karykaturzysta, ilustrator, plakacista, scenograf; 4 października – JERZY BROSZKIEWICZ - 30. rocznica śmierci. Polski pisarz, autor utworów dla dzieci i młodzieży 5 (...)

• BIBLIOTEKA WITA w roku szkolnym 2023/2024 Witamy Was Drodzy Czytelnicy po kolejnej przerwie wakacyjnej. Pełni wrażeń, nowych znajomości i wypoczęci powoli wracacie w mury szkolne. Biblioteka Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni jest dla całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli i (...)