Biblioteka

• WYBRANE ROCZNICE 2 grudnia – HELENA BECHLEROWA - rocznica urodzin– polska pisarka, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci, audycji radiowych, jak również tłumaczka z języka rosyjskiego; 3 grudnia – JOSEPH CONRAD- Józef Teodor Konrad Korzeniowski herbu Nałęcz rocznica urodzin – angielski pisarz (...)

• TWÓRCZO, URODZINOWO I POETYCKO Z WISŁAWĄ SZYMBORSKĄ W ZS NR 1 W BOCHNI Rok 2023, w związku z setną rocznicą urodzin poetki, został ogłoszony „rokiem Wisławy Szymborskiej”. Dlatego 22.11.2023 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Bibliotek młodzież, pod opieką pań bibliotekarek, (...)

• WYBRANE ROCZNICE LISTOPAD 2023 1 listopada – DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH; 4 listopada – rocznica założenia UNESCO; 5 listopada – BOLESŁAW LEŚMIAN- 84. rocznica śmierci. Polski poeta i prozaik żydowskiego pochodzenia, czołowy przedstawiciel literatury dwudziestolecia międzywojennego, krytyk (...)

• książki

NOWOŚCI CZYTELNICZE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ !!!!!!! W codziennym pędzie, chaosie i zagubieniu, między jednym a drugim sprawdzianem, biblioteka może stać się dla naszych uczniów oazą ciszy, spokoju i akceptacji. Tym bardziej, iż mamy od października szeroką gamę nowości czytelniczych dla (...)

• Wizyta klasy 1 MY w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni. W piątek 06 października w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, uczniowie klasy I MY odwiedzili Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni. Celem wizyty było spotkanie z pracownikiem (...)