23 lutego Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
Szacuje się, że co piąty nastolatek w Polsce ma stany i objawy depresyjne. Depresja, to trzecia najpopularniejsza choroba na świecie i na szczęście przestaje być tematem tabu. Nie powinna nim być również w szkole, a pomóc może w tym nasza biblioteka, która wspiera uczniów w trudnych sytuacjach życiowych, pozwala na wyrażenie swoich emocji poprzez wyciszenie się, porozmawianie, czy zachęcenie do działania motywującym słowem.
Ponadto czasem szczera rozmowa może wskazać źródło problemów młodego człowieka i pomóc znaleźć praktyczne rozwiązania. Często jednak niezbędna jest fachowa konsultacja, ponieważ nawet bardzo zaangażowany rodzic nie jest wstanie jednoznacznie rozstrzygnąć, czy prezentowane przez dziecko niepokojące zachowania wpisują się w obraz fizjologicznego „buntu nastolatka”, czy są już symptomem choroby.
Dlatego odskocznią od problemów, trosk, smutków szkolnych, czy domowych może być wybór dobrej książki, która udzieli odpowiedzieć na nurtujące nas pytania i pozwoli dostrzec kierunek, w którym powinniśmy podążyć. Na poprawę humoru, czy zimową chandrę na naszych półkach z książkami możesz przenieść się w bajkowy, fantastyczny, nierealny świat, który wyzwoli Cię, choć na chwile z sideł trudnych spraw.
Zatem jeśli masz zgryzotę, dylemat, czy kłopot DROGI UCZNIU serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej, która zawsze ma dla Ciebie otwarte drzwi i pozytywne nastawienie dzięki ciekawym, mądrym książkom, którymi dysponuje.
„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.
Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.