Osiągnięcia sportowe

Tenis stołowy dziewcząt i chłopców

12.06.2016

ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

ETAP SZKOLNY

W dniu 10.02.2016 r. odbył się w naszej szkole między klasowy turniej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Była to X edycja turnieju dziewcząt i XI  turnieju chłopców. W zawodach wzięło udział 16 dziewcząt i 54 chłopców, byli to wice i finaliści turniejów klasowych. Celem turnieju jest propagowanie dyscypliny sportowej jaką jest tenis stołowy i wyłonienie reprezentacji szkoły na zawody powiatowe.

Turniej zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Jakub Wzorek i Janusz Tarczydło

1. Krawczyk Alicja        kl. 3 F
  2. Mucha Izabela            kl. 2 W
  3. Wilk Ilona                  kl. 3 G
  4. Chojnacka Klaudia     kl. 2 M

Wyniki końcowe chłopców:

1. Nowak Patryk            kl. 3 E
  2. Krokosz Mateusz       kl. 4 KL
  3. Kuchnik Krzysztof     kl. 3 F
  4. Zduleczny Kacper      kl. 3 S

16 marca 2016 reprezentacje dziewcząt i chłopców wzięły udział w zawodach powiatowych. Dziewczęta  w składzie Alicja Krawczyk, Ilona Wilk i Izabela Mucha, rywalizowały z 4 drużynami, chłopcy  w składzie Patryk Nowak, Kacper Zduleczny i Krzysztof Kuchnik z 6 zespołami. Ostatecznie dziewczęta zajęły 4 miejsce, natomiast chłopcy jak w poprzednim roku zdobyli miejsce I i awansowali do zawodów wojewódzkich.

image3

Jak co roku zawody wojewódzkie rozegrane zostały w Nowym Targu. W tym roku zgłosiła się rekordowa ilość drużyn – 17 dziewcząt i 19 chłopców. Łącznie 51 dziewcząt i 57 chłopców. Niestety naszej reprezentacji nie udało się powtórzyć zeszło rocznego sukcesu ( 5 miejsce) i ostatecznie zostali sklasyfikowani na miejscu 17.

image2

image1