10. Bartłomiej Bogacki

Opiekun: Stanisław Gryglewski

Piotr Piekut

koszykowkachłopcy

Powiatowe zawody w koszykówce chłopców odbyły się  11.01.2016r. na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni.

• ZS Łapanów

Drużyny podzielone na dwie grupy walczyły o możliwość startu w zawodach rejonowych.  Po zeszłorocznym triumfie w zawodach powiatowych podeszlismy do zawodów skoncentrowani i pewni siebie. Chłopcy z meczu na mecz rozkrecali się tworząc pewną przewage punktową w meczach. Po wygraniu swojej grupy gralismy mecz półfinałowy z I Liceum Ogólnokształcacym. Mecz zakonczył sie zwyciestwem 4 pkt. Finał rozegraliśmy z ZS nr 2. Chłopcy zagrali bardzo ambitnie co przyniosło nam wygraną!

MECZE PÓŁFINAŁOWE

ZS Nr 2 Bochnia – II LO Bochnia (20 : 15)

I LO Bochnia – ZS Nr 1 Bochnia (14 : 18)

MECZE FINAŁOWE

ZS Nr 2 Bochnia – ZS Nr 1 Bochnia ( 7 : 10)

II LO Bochnia – I LO Bochnia ( 11 : 29)

Rejonowe zawody w koszykówce chłopców odbyły sie w Wieliczce dnia 16.03.2016r.

O prawo startu na zawodach rangi wojewódzkich walczył zeszłoroczny mistrz rejonu PCKZiU Wieliczka, Liceum Ogólnokształcące Skawina i ZS nr1 Bochnia.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z LO Skawina. Mecz od poczatku był pod nasz kontrolą i wygralismy to spotkanie w stosunku 39 : 26 . O pierwsze miejsce przyszło nam się zmierzyć z Wieliczką. Mecz był niezwykle zaciety i wyrównany. Do przerwy widniał wynik 17 : 17.  Chłopcy jednak nie dali za wygraną i po bardzo zacietym i twardym meczu wygrali 41:32 ! Był to rewanż za zeszłoroczną porażke.

Ten mecz dał nam pierwsze miejsce w turnieju co uprawniało nas do startu w zawodach wojewódzkich.

Poniżej  wyniki wszyskich meczów zawodów rejonowych:

1 ZS nr 1  - LO Skawina 39:26
2 LO Skawina – PCKZiU Wieliczka 19:39
3 ZS nr 1 - PCKZiU Wieliczka 41:32

Wojewódzkie zawody w koszykówce odbyły się na Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, dnia 01.04.2016r.

Do Bochni zjechały sie najmocniejsze szkolne drużyny województwa małopolskiego. W szeregach drużyn wprzyjezdnych wystepowali reprezentanci Wisły Kraków jak i kadry narodowej. Zespoły mistrzostw wojewódzkich w koszykówce to :

- I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu
- Zespół Szkół Nr 1 w Bochni
- Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu
- I Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach
- Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie
- VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym" z podziałem na dwie grupy.

Niestety ostatecznie upasowalismy się na szóstej pozycji, przegrywając mecz o 5 miejsce z LO Olkuszem zaledwie 2 pkt. Jednakże dotarcie do finałów wojewódzkich w koszykówce chłopców jest już ogromnym osiagnieciem biorąc pod uwage iż w składzie nie było zadnego zawodnika występujacego w koszykarskim klubie.