Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do środowisk szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. W ramach projektu nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach z ekonomią, warsztatach, programie artystycznym i debacie. Podczas lekcji i warsztatów uczniowie dowiedzieli się między innymi: jak przebiegał proces ustanowienia waluty w niepodległym państwie polskim? Dlaczego doszło do odrodzenia złotego? Jak dziś powstają polskie znaki pieniężne, od projektu do monety i banknotu. Dlaczego tylko Narodowy Bank Polski może emitować polskie znaki pieniężne? Czym jest system płatniczy i jaką rolę odgrywa w nim NBP? Jakie są cztery filary Narodowej Strategii Bezpieczeństwa Obrotu Gotówkowego? Jakie są zasady użytkowania banknotów i monet w Polsce? Wielcy Polscy Ekonomiści i inne przykłady serii kolekcjonerskich NBP. Polskie monety i banknoty jako dzieła sztuki, zapis czasów i technologiczne osiągnięcie. O zabezpieczeniach i sposobach weryfikacji autentyczności banknotów i monet.
Drużyna Ambasadorów w składzie: Tomasz Migdał, Agata Płaczek, Anna Bukowiec, Maria Paluch, Piotr Gawąd, Urszula Kaczmarczyk, Emilia Spyrka, Gabriela Klupa, Karol Nycz, Krzysztof Opoka i Hanna Kurkiewicz prowadziła warsztaty i debatę oksfordzką, podczas której został przeanalizowany temat : Czy warto wprowadzać walutę Euro do Polski ? Uczniowie aktywni byli również podczas lekcji z ekonomią. Jednak największe brawa należą się za przygotowanie przedstawienia pt. „Dzieje pieniądza”, które zostało wystawione dla uczniów SP nr7. Po programie został przeprowadzony konkurs, w którym trójka najszybciej odpowiadających gości została nagrodzona upominkami i dyplomami. Wszyscy zaproszeni otrzymali pamiątkowy denar Bolesława Chrobrego "PRINCES POLONIE" przygotowany przez Naszą Drużynę.
Podczas tego spotkania, zostali także nagrodzeni uczniowie biorący udział w konkursie w ramach projektu.
1 miejsce- Igor Pala,
2 miejsce- Kacper Tokarz,
3 miejsce Arkadiusz Krawczyk
Kolejnym punktem spotkania były warsztaty z grami i zabawami tematycznie związanymi z historią pieniądza.
Dziękujemy Drużynie za wykonanie solidnej pracy.
Koordynatorami projektu w szkole są: Pani Dyrektor Sylwia Zajt oraz Pani Anna Brdej.
„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.
Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.