WYKŁAD W BIBLIOTECE

„Mamy skłonność, by oceniać innych poprzez ich zachowanie, a siebie poprzez nasze intencje”. – Albert F. Schlieder

13 marca uczniowie klasy 1PC, pod opieką Pani Teresy Koźlak, odwiedzili Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie uczestniczyli w wykładzie: „Twarze odmienności, rozmowy o wykluczeniu - niepełnosprawność, lęk i depresja”. Prelekcję wygłosiła dr Marta Krupska, na co dzień pracująca w Katedrze Teorii i Filozofii Uniwersytetu Pedagogicznego oraz w czytelni bocheńskiej biblioteki. Poruszane zagadnienia omówione zostały w kontekście filozoficznym i psychologicznym. Uczniowie brali czynny udział w wykładzie, zadając pytania i rozważając, często trudne, zagadnienia związane z szeroko rozumianą odmiennością. Młodzi ludzie, poprzez swoje zaangażowanie, potwierdzili wrażliwość i empatię wobec osób borykających się z problemem wykluczenia społecznego.

Po skończonym wykładzie pierwszoklasiści zapoznani zostali również z księgozbiorem oraz ofertą bocheńskiej biblioteki.

Anna Kubać