Wycieczka zawodoznawcza klas 2E i 2Eg

Wycieczka zawodoznawcza klas 2E i 2Eg 2
Wycieczka zawodoznawcza klas 2E i 2Eg W dniach 1-2 października 2020 r. uczniowie klasy 2e i 2eg uczestniczyli w wycieczce tematycznej związanej z historią energetyki i techniki. Pierwszego dnia zwiedzili Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, gdzie dowiedzieli się między innymi takich ciekawostek jak wygląda porażenie prądem elektrycznym, kto wymyślił krzesło elektryczne oraz jak wygląda kaseta VHS.N
Wycieczka zawodoznawcza klas 2E i 2Eg
W dniach 1-2 października 2020 r. uczniowie klasy 2e i 2eg uczestniczyli w wycieczce tematycznej związanej z historią energetyki i techniki. Pierwszego dnia zwiedzili Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, gdzie dowiedzieli się między innymi takich ciekawostek jak wygląda porażenie prądem elektrycznym, kto wymyślił krzesło elektryczne oraz jak wygląda kaseta VHS.Następnie mimo niesprzyjającej pogody uczniowie wraz z opiekunami mogli poznać historię oraz tajemnice Kopalni Węgla w Nowej Rudzie. Mimo szczurów spotkanych na trasie wycieczkowej oraz groźnego Skarbnika wszystkim udało się wyjść na powierzchnię.
Po wyczerpujących wrażeniach pojechali na miejsce noclegu w Sokolcu, gdzie korzystali z pięknych widoków na góry Sowie. Kolejnego dnia mieli przyjemność poznać atrakcje Złotego Stoku - Sztolni Ochrowej, Kopalni Złota i Średniowiecznego Parku Techniki. Wiele emocji wzbudziło poszukiwanie złota oraz narzędzia średniowiecznych tortur.
Po długiej i męczącej drodze wszyscy bezpiecznie wrócili do domów. Opiekunami podczas wycieczki byli: Gabriel Klesiewcz, Sławomir Zubel oraz Kinga Kubas
Gabriel Klesiewcz

Wycieczka zawodoznawcza klas 2E i 2Eg 2