WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO FIRM HYDROSPRZĘT ORAZ FERRYT

18.06.2024

W dniu 26 kwietnia oraz 15 maja 2024 r. uczniowie klas 1PS , 2PC, 2G ,3G, 3PS, 3A, 1A kształcący się w kierunku operatora obrabiarek skrawających uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do pobliskich firm Hydrosprzetu oraz Ferrytu.

W firmie Hydrosprzęt znajdującej się w Łąkcie Dolnej uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy przy sprzętach budowlanych dużego kalibru, serwisem oraz hydrauliką siłową maszyn. Natomiast Firma Ferryt mająca swoją siedzibę w Ubrzeży zajmuje się głównie obróbką metali na zamówienie klienta.

Podopieczni naszej szkoły bliżej poznali możliwości obróbkowe, naprawcze różnego rodzaju maszyn i ich elementów. Ponadto otrzymali informacje o sposobności odbycia w wyżej wymienionych firmach praktyk, które pozwolą im na szersze zdobycie doświadczenia zawodowego i poznanie warunków pracy u przyszłego pracodawcy.

Wyjazd został zorganizowany przez Panią Magdalenę Olszewską – Morawską, Pana Wiesława Muchę oraz Pana Marka Pasulę.