Symbol języka migowego

TECHNIK MECHATRONIK ROBI SKOK NA BANK Z PODZIEMI KRAKOWSKIEGO RYNKU

30.03.2023
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

27 marca klasa 2 V wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Rynku Podziemnego.

Spacerując podziemnym szlakiem turystycznym, śladem europejskiej tożsamości Krakowa, poczuliśmy atmosferę panującą niegdyś na średniowiecznym rynku i odkryjemy związki, jakie łączyły dawną polską stolicę z najważniejszymi ośrodkami handlu i kultury w średniowiecznej Europie. Na przestrzeni wieków poziom krakowskiego rynku bardzo się podniósł, zatem po zejściu do podziemi przenosimy się o kilka setek lat wstecz, aż do czasów sprzed lokacji miasta w 1257 roku. W tej podróży w czasie wyobraźnię wspierają m.in. odsłonięte fundamenty chat z przełomu XII i XIII wieku, ceglane mury dawnych budowli, oryginalne, wydobyte podczas wykopalisk przedmioty czy rekonstrukcje rzemieślniczych warsztatów, a także nowoczesne multimedia.

Następnie udaliśmy się do Narodowego Banku Polskiego, aby obejrzeć wystawę Krakowskiego Salonu Ekonomicznego, która w interesujący sposób prezentuje dzieje polskiego pieniądza oraz rolę i zadania NBP jako centralnego banku państwa. Zwiedzaliśmy Salę Polską, w której za pomocą infografik i prezentacji multimedialnych zostały przedstawione dzieje pieniądza od narodzin państwa polskiego do czasów współczesnych. Młodzież zobaczyła także salę Narodowego Banku Polskiego z gabinetem numizmatycznym, gdzie zostały zaprezentowane oryginalne monety okolicznościowe i obiegowe wraz z banknotami oraz Salę Krakowską, w której przedstawiono rody bankierów i historię krakowskiego oddziału NBP.

Niewątpliwie największą atrakcją dla wszystkich była możliwość dotknięcia prawdziwej sztabki złota ważącej 12,5 kg.

Organizator wycieczki: Pani Anna Brdej

Galeria zdjęć

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.