Wycieczka do Szkocji - wrzesień 2016r.

18.04.2016
wycieczkadoszkocji
  Raz w życiu trzeba to zobaczyć! Canterbury i słynna katedra, uniwersytecki Oxford, Stratford- miasta Szekspira, Edynburg- stolica Szkocji, Highland i szkockie zamki, Stirling, Glasgow czy Londyn to miejsca które możesz zwiedzić. We wrześniu w przyszłym roku szkolnym organizowana jest wycieczka do Szkocji. Program obejmuje także zwiedzanie Londynu. Wycieczka otwarta jest dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Mo&#

wycieczkadoszkocji

Raz w życiu trzeba to zobaczyć!

Canterbury i słynna katedra, uniwersytecki Oxford, Stratford- miasta Szekspira, Edynburg- stolica Szkocji, Highland i szkockie zamki, Stirling, Glasgow czy Londyn to miejsca które możesz zwiedzić. We wrześniu w przyszłym roku szkolnym organizowana jest wycieczka do Szkocji. Program obejmuje także zwiedzanie Londynu. Wycieczka otwarta jest dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Można także zabrać brata, siostrę lub towarzysza podróży. Wszyscy chętni i zainteresowani mogą zaczerpnąć szczegółowych informacji u p. Pawła Wieciecha.

TERMIN: wrzesień 2016r.

PROPONOWANY PROGRAM:

DZIEŃ I:

Wyjazd  w godzinach porannych. Nocny przejazd do Anglii przez Niemcy, Belgię, Francję.

DZIEŃ II:

Przeprawa promem. Przyjazd do Canterbury, zwiedzanie: Katedra, Kościół św. Marcina, spacer po mieście. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ III:

Śniadanie. Kolejnym punktem wycieczki będzie Oxford – spacer po mieście, przejście przez High Street, obok Trinity College, John’s College – szkoły, w której studiował Tony Blair, ogrodów, Muzeum Historii Oxfordu. Po południu zwiedzanie Stratford- miasta Szekspira. Nocny przejazd do Szkocji.

DZIEŃ IV:

Śniadanie. Zwiedzanie przepięknej stolicy Szkocji –Edynburga , zamku królewskiego wybudowanego na wygasłym wulkanie z przepięknymi witrażami w kaplicy św. Margaret, Starego Miasta,  Królewska Mila. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ V:

Śniadanie. Przejazd do Highland, tajemnicza Szkocja: zamki, jeziora i duch Williama Wallzce’a, zwiedzanie: Fort William, Wodospady, Glencoe. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ VI:

Śniadanie. Zwiedzanie Stirling: Stare Miasto, kościół HolyRude, wizyta w Stirling Castel, wznoszącym się wysoko na skalistym wzgórzu. Przyjazd do Glasgow: George Square ze wspaniałą wiktoriańską zabudową i gotycką katedrą, jedyna  duża świątynia, która przetrwała bez szwanku burzliwe czasy szkockiej reformacji, provond`s Lordship – średniowieczny dom, obecnie muzeum, w którym ponoć w 1566r zatrzymała się Maria Stuart. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ VII:

Śniadanie. Przejazd do  Melrose: opactwo w Melrose zaliczane jest do jednych z pierwszych, które powstały na terenie Szkocji. Założone przez mnichów, a zniszczone w 839 r. przez Kenneth'a McAlpin'a, odbudowane w 1136 r. przez króla Dawida I. Następnie zobaczymy  Mur Hadriana. Obiadokolacja. Nocleg w okolicy Londynu.

DZIEŃ VIII:

Śniadanie.  Przyjazd do Londynu, zwiedzanie: Buckingham Palace, ceremonia zmiany warty pod Pałacem Buckingham Parlament, Big Ben, White Hall, Downing Street, Trafalgar Square, National Galery. Nocny powrót do Polski.

DZIEŃ IX:

Przyjazd do Polski.

ZAPEWNIAMY:

• Transport
  • 5 noclegów
  • 5 śniadań z prowiantu biura
  • 5 obiadokolacji w bistrach
  • Ubezpieczenie KL i NNW
  • Opieka pilota- przewodnika
  • Przejazd promem

CENA: 1 590,00 PLN/os przy 40 osobach płacących

1 400,00 PLN/os przy 50 osobach płacących

UWAGA! Ewentualne bilety wstępu do ustalenia ok. 500-600zł.

Serdecznie zapraszamy!