WSZYSTKO MA SWÓJ CZAS...

Wszystko ma swój CZAS

CZAS na dzień dobry i CZAS na do widzenia

29 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni, odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych. W akademii uczestniczyli: wiceprezes firmy ABJ sp. z o.o. sp.k. Pani Beata Jachorek-Rozum, członek Rady Rodziców Pani Agnieszka Kalinka, Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne i przede wszystkim tegoroczni absolwenci.

Spotkanie rozpoczęto częścią artystyczną, w trakcie której wyrecytowany został tekst wybitnego pieśniarza Bułaty Okudżawy pt. „Siedem dni tygodnia”; wiernie oddał on obraz całego okresu pobytu młodych ludzi w szkole. Dodatkowo nastrój wspomnień i nostalgii wzmocniły piosenki takich artystów, jak: Kayah i Zbigniewa Wodeckiego, Anny Jantar oraz zespołu Menchester.

Cześć oficjalna uroczystości rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu. Następnie głos zabrali: Pan dyrektor szkoły Jan Balicki, jak również przedstawicielka Rady Rodziców Pani Agnieszka Kalinka. Odczytano także list okolicznościowy Starosty Powiatu bocheńskiego Pana Adama Korty do maturzystów i ich rodziców. W wystąpieniach zawarte były m.in. życzenia dla absolwentów: dobrych wyników na maturze, dokonania właściwego wyboru dalszej drogi życiowej, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

Słowa podziękowania za trud włożony w kształcenie, za poświęcony czas, zaangażowanie dla dyrekcji, wychowawców, nauczycieli i pracowników biblioteki skierował przedstawiciel maturzystów Radosław Kaczmarczyk.

Kolejnym punktem spotkania było ślubowanie złożone przez przedstawicieli maturzystów, po którym dyrektor szkoły wręczył nagrody książkowe i wyróżnienia dla uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji, jak i zajęciach pozaszkolnych. Ponadto rozdane zostały świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe dla najlepszych uczniów oraz dyplomy „Primus Inter Pares” przyznawane wyróżniającym się absolwentom szkoły.

Wyprowadzenie sztandaru zakończyło część oficjalną uroczystości pożegnania maturzystów „Mechanika”. W kameralnym klasowym gronie, uczniowie odbyli jeszcze spotkania z wychowawcami.