WRZEŚNIOWA INNOWACJA - JĘZYK NIEMIECKI

Wrześniowa innowacja – przestrzeń na lekcji dla uczennic i uczniów, jak również dla nauczyciela

Czas wakacji już za nami …, a przed nami nowy rok szkolny 2023/2024 wraz z nowymi wyzwaniami:-) Na lekcje języka niemieckiego w pierwszym tygodniu nauki przygotowałam kilka niespodzianek:-)

Uczennicom i uczniom klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i technikum zaprezentowałam kolorową prezentację Przedmiotowych Zasad Oceniania – PZO, którą opracowałam w Canvie. Natomiast młodzież z klas starszych technikum, tj. klas 2.i 4.sprawdzała swoją wiedzę na temat PZO w formie quizu przygotowanego w Lumio.

Pierwsze lekcje języka niemieckiego, to nie tylko omówienie i przypomnienie Przedmiotowych Zasad Oceniania, lecz także ćwiczenia leksykalne i rozmowa o minionych wakacjach. Na tych zajęciach świetnie sprawdziły się kolorowe zalaminowane materiały leksykalne, które były dla uczennic i uczniów zalążkiem do wypowiedzi ustnych. Lekcje odbyły się na kolorowych kocach, zarówno w salach, jak również na trawnikach przed naszą szkołą, gdzie młodzież pracowała w kilkuosobowych grupach.

Innowacyjna forma pracy spodobała się moim uczennicom i uczniom, wywołując uśmiech na ich twarzach.

W zajęciach uczestniczyły klasy:

* 4 E gr. 2

* 2 E gr. 1

* 2 K gr. 1

* 2 L gr. 1

* 2 S gr. 1

* 2 Z gr. 1

* 1 K gr. 1

* 1 L gr. 2

* 1 PS gr. 1

* 3 Y gr. 1

Na lekcjach języka niemieckiego buduję przestrzeń do kreatywnej pracy moich uczennic i uczniów