WOJEWÓDZKI TURNIEJ SZACHOWY

6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Myślenicach rozegrany został Wojewódzki Drużynowy Turniej Szachowy Dziewcząt i Chłopców.

Zwycięzcy powiatu bocheńskiego, nasza mistrzowska czwórka w składzie:

Aleksandra Rysak klasa 3j

Łukasz Starma klasa 3i

Dominik Synowiec 3i

Dominik Pałka klasa 4Eg

ruszyła do boju.

W turnieju wzięło udział 14 drużyn z całego województwa małopolskiego.

Rozegrano 7 rund. Każdy z zawodników miał 10 minut na rozegranie swojej partii.

Pierwsze cztery rundy przebiegły bez porażki: 3 remisy, 1 wygrana.

Im wyższa runda tym pojawiał się mocniejszy przeciwnik.

Po 6 rundach nasza drużyna uplasowała się na 9 pozycji.

Emocje sięgnęły zenitu w ostatniej - 7 rundzie, kiedy o zwycięstwie decydowała partia rozgrywana przez Aleksandrę Rysak.

Dramatyczna walka w końcówce, ogromne emocje i..........zwycięstwo!

Ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce w województwie małopolskim, ulegając jedynie drużynom z Tarnowa, Myślenic, Wieliczki i Krakowa.

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na forum województwa małopolskiego!

Życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun